Burun Estetiği

burun-estetigi-rhinoplasty

Burun estetiği (Rinoplasti); günümüzde en çok yapılan estetik türüdür. Burun estetiği; kişilerin estetik görünümlerinde oluşan farklı talepleri doğrultusunda burnun yeniden şekillendirilmesi amacıyla yapılan ameliyatlardır.

Kişinin yaşamı süresince burnuna alabileceği darbeler, burundaki sağlıklı nefes almayı zorlaştırıcı kemerler ve estetik görünümü etkileyen şekil bozukluklarını, burun estetiği sebepleri olarak gösterebiliriz. Estetik bir görünüme sahip burunda ise simetrik duruşu, burun hatlarının yüz hatlarına oranı ve uyumu önemlidir.

Burun estetiği, günümüzde oldukça kolay bir ameliyattır ve başarı oranları çok yüksektir. Genel anestezi ile yapılır ve ortalama 2-4 saat arası sürede gerçekleşir. Ameliyatta uygulanan teknikler, her hastanın ihtiyacına göre değişmektedir. Ayrıca; ameliyat öncesi muayenelerde hastanın talebine göre bir ön çalışma yapılmaktadır.

Estetik Burun Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyat sürecini kolay atlatmak için en az 2 gün öncesinden sigarayı bırakmak, kanı sulandırmaya yardımcı ilaçlar almamak, eğer kullanılan ilaçlar varsa bunu mutlaka cerraha bildirmek gereklidir

Burun Estetiği Operasyonu Nasıl Yapılır?

  • Büyük burun, küçük burun, eğri ve çengel burun yapılarında, burun ile dudak arasındaki mesafedeki şekil bozukluklarını düzeltmek ve sağlıklı nefes almasını sağlamak amaçlarıyla yapılan estetik ameliyatları genel anestezi altında yapılır.
  • Ameliyat öncesinde 3D modelleme ile yüz hatlarına uygun olarak ve hastanın talebi doğrultusunda yapılacak uygulama modellenir.
  • Ameliyat sırasında burun içindeki kemik ve kıkırdak dokusu çıkarılır ve eskiden olduğu gibi tampon değil son teknoloji silikon malzemeler kullanılarak oluşan morluklar minimum seviyeye indirilir. Ayrıca; ameliyatların da ağrısız ve konforlu geçmesini sağlamaktadır.
  • Hasta, farklı bir durum olmaması halinde aynı gün taburcu edilmektedir.

Açık Burun Estetiği

Burun estetik ameliyatı sırasında burun ucunda yapılan küçük bir kesi ile burun açılır ve ameliyat gerçekleşir. Açık burun estetiği daha çok burun ile problemleri daha fazla olan kişilerde tercih edilir. Açık burun estetiğinde burunda izler kalmaktadır.

Kapalı Burun Estetiği

Kapalı burun estetiği ameliyatı sırasında burnun dışında herhangi bir kesik yapılmaz, tüm işlemler burnun içerisinde yapılmaktadır. Böylece; burunda herhangi bir iz kalmamış olur.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilir?

Burun estetiği ameliyatları genellikle birkaç hafta içerisinde tamamen iyileşmektedir. İlk 2 gün, yüzde şişlikler ve baş ağrısı görülmesi normaldir. Cerrahınızın önerdiği ağrı kesicileri alabilir ve soğuk kompres uygulayabilirsiniz.

Hastanın ameliyat sonrası ilk 3 gün yüksek yastıklar üzerinde yatması, başını dik tutması ve kendisini zorlayıcı faaliyetlerden kaçınması gerekmektedir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği uygulaması, her hastanın ihtiyacına özel olarak belirlenmektedir. Buna göre ise her hasta için burun estetiği fiyatları değişmektedir. Hem en güncel burun estetik ameliyatı fiyatlarını öğrenmek hem de merak ettiklerinizi sormak için iletişim formu aracılığıyla bize yazabilirsiniz.

Hasta Fotoğrafları

burun-estetigi-rhinoplasty-3
burun-estetigi-rhinoplasty-2
burun-estetigi-rhinoplasty-1

İletişim Formu