Diş Taşı Temizliği

dis-tasi-temizligi-dental-scalling.jpg-3

Sağlıklı ve estetik bir gülüşe sahip olmayı kim istemez ki! Bunun yolu ise sağlıklı ve beyaz dişler ve sıcak bir gülümsemeden geçiyor. Günlük diş bakımlarını doğru şekilde yapmak, doğru gülüş tasarımına sahip olmak ve hasta dişlerin tedavisini yaptırmak bazen kişilerin ertelediği konular olabiliyor. Diş temizliği ise bunlardan bir tanesi.

Diş temizliği; ağız ve diş sağlığı için son derece önemli bir konudur, ancak önemi yeterince bilinmemektedir. Diş taşı temizliği olarak da bilinen bu tedavi; yiyecek, içecek ve sigaranın sebep olacağı diş kayıplarını önlemede de oldukça yardımcıdır.

Dişler diş macunu ile günlük olarak temizlense dahi diş plakları oluşabilir. Bu plaklar ise zamanla sertleşerek diş taşını oluşturur.

Diş taşı temizliği ile zamanla dişte meydana gelebilecek aşınmalar, çürükler ve diş kayıpları da önlenmiş olur.

 

Evde de kişilerin uygulayabileceği bir çok diş temizleme yöntemleri mevcut. Ancak; diş taşının oluşturabileceği zararlar düşünüldüğünde mutlaka en az altı ayda bir kez diş temizliği için hekime gösterilmelidir.

Diş Taşı Temizliği Uygulaması

Diş taşı temizliği sırasında, sertleşmiş plak ve tartarlar titreşim uygulaması ile parçalanarak dişten uzaklaştırılır. Oldukça kolay, ağrısız ve hızlı bir yöntemdir. Tek seansta hastaya uygulanarak tedavi bitirilir. Temizlik sonrasında ise dişlere cila uygulanarak parlatılır.

Tedavi sonrasında hasta dişlerde hassasiyet yaşayabilir, bu oldukça normaldir. Ancak; birkaç gün sonra normal yaşantısına devam edebilir.

Diş temizleme, diş etinde meydana gelebilecek hastalıkları önlemede en etikili uygulamalardan bir tanesidir. Diş taşı oluşumu; ağızda meydana gelen kötü kokuların sebeplerinden de bir tanesidir.

Ağız kokusu, kişinin sosyal ve iş yaşamında kişilerle iletişim kurmasına olumsuz etki eden bir sorundur.

 

Diş taşı temizliği yaptıran bir çok hastada bu sorun hemen ortadan kalkar. Oldukça kolay ve az maliyetli olan bu tedavi yöntemini yaptırmaktan kaçınmamak ve sürekli olarak tedavi olmak gerekmektedir.

Yoğun diş taşı oluşumu olan dişlerde, diş taşı temizliği sonrasında kırmızılıklar oluşabilir. Bunun sebebi ise uzun süredir diş taşı ile kaplı olması ve sonrasında görünür hale gelmesidir. Bu kırmızılıklar da zamanla normale döner. Uygulama ise hastanın durumuna bağlı olarak 30 dk – 60 dk arasında sürer.

Diş Taşı Temizliği Zararlı mıdır?

Diş taşı temizliği, diş sağlığı için faydalı bir temizleme yöntemidir. Yapılmadığı takdirde; diş kayıpları, iltihaplanmalar, diş eti hastalıkları ve ileri seviye diş eti çekilmeleri gibi sorunlar baş gösterir.

Diş temizliği sonrası oluşan ağrılar veya diş eti çekilmeleri; aslında dişler arasında bulunan plakların ve tartarın temizlenmesi sonrası kalan boşluklar sebebiyle oluşan hissiyattır. Diş taşı temizlenmeden önce yenilen sıcak ve soğuk yiyecek içecekler, diş eti ile daha az temas ettiği için temizlik sonrası hassasiyet yüksek olur.

Diş Taşı Temizliği Fiyatları

Tek seansta yapılan diş temizleme işlemi oldukça uygun fiyatlar ile yapılmaktadır. Güncel fiyat bilgisi almak için iletişim formu aracılığıyla bize sorabilirsiniz.

Diş taşı temizliği hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Hasta Fotoğrafları

dis-tasi-temizligi-dental-scalling.jpg-2
dis-tasi-temizligi-dental-scalling.jpg-1
dis-tasi-temizligi-dental-scalling

İletişim Formu