Göğüs (Meme) Estetiği

gogus-meme-estetigi-breast-aesthetichs

Göğüs boyutu ve şekli, kadın güzelliğinin en önemli unsurlarından biridir. Kadının istediği şekil ve boyutlarda olmaması, fazla büyük olması gibi sorunlar kadınlarda ruhsal ve fiziksel rahatsızlıklar yaratabilir. Göğüs estetiği ise tamamen estetik amaçlı yapılan uygulamalardır ve kadınlar sahip olmak istedikleri göğüs (meme) şekline kavuşurlar.

Göğüs bölgesi; sadece memenin olduğu yer ile sınırlı değildir. Meme, koltuk altı ve meme üstünü kaplayan bölge olarak tanımlayabiliriz. Memenin genel yapısını oluşturan lenf bezleri bu bölgede bir ağ oluşturur.

Göğüs (Meme) Estetiği Sebepleri

Göğüslerin istenenden küçük olması, göğüslerin vücut ile orantısız olması, göğüslerin fazla büyük olması ve sırt ve omuzlarda sağlık problemlerine sebep olması, göğüslerin istenilen şekle sahip olmaması, sarkık olması, doğum sonrası göğüslerde yaşanan şekil bozuklukları gibi sebeplerle kadınlar göğüs estetiği yaptırmaktalar.

Kişinin kilo alıp vermesi, genetik olarak göğüs – vücut orantısızlığı, yaşın ilerlemesi, geçmişte yaşanan sağlık problemleri kadınların göğüslerinden memnun olmamasına sebep olan etmenlerdendir.

Göğüs şeklinden memnun olmayan kadınlarda ise mutsuzluklar, ruhsal ve fiziksel rahatsızlıklar görülebilmektedir.

 

Göğüs (meme) estetiği yapılan hastalar, ortalama bir hafta içerisinde iyileşme göstermektedirler. Ayrıca; göğüs estetiğine kullanılan protez silikonlar, güvenilir hekimlerce yapıldığında ve doğru malzeme kullanıldığında sağlığa hiçbir zararı yoktur. Protez silikonlar, ilerleyen dönemlerde hasta isterse vücuttan çıkartılabilmektedir.

Göğüs (Meme) Estetiği Yöntemleri

Göğüs estetiğinde yapılacak uygulama her hasta için özel olarak belirlenir. Hangi boyutlarda müdahale edileceği, hastanın istediği şekil özellikleri dikkate alınarak şekillendirilir. Bu doğrultuda; küçültme, büyütme, dikleştirme, vb uygulamalardan hangisinin yapılacağı belirlenir.

Yapılacak göğüs estetiğinde silikon protezler kullanılabileceği gibi hastanın koltuk altından alınan doku ile de bu tedavi mümkündür. Göğüs estetiği sonrasında ise göğüste gözle görülür bir iz kalmaz ve oldukça estetik bir yöntemdir.

Göğüs (Meme) Küçültme

Göğüs küçültme operasyonu, büyütme operasyonu kadar sık yapılan bir yöntemdir. Kadınların, memenin fazla büyük olması ile vücut şekilsizliği, meme ağırlığından dolayı meydana gelen sırt ve omuz ağrıları gibi şikayetleri ile meme küçültme işlemi yapılmaktadır. Ameliyat ile hastanın vücuduna göre fazla olan göğüs dokusu ve deri alınır. Göğüs küçültme operasyonu ile aynı zamanda göğüs şekli de dik ve estetik bir görünüme kavuşur.

Göğüs (Meme) Büyütme (Augmentasyon Mammoplasti)

Göğüs (meme) büyütme operasyonlarında silikon protezler kullanılır. Silikon protezler, kadınların hamile kalmasını, çocuk emzirmesini kesinlikle etkilemez. Yerleştirilen silikon protez, süt bezlerini etkilemeyecek olan noktaya yerleştirilir. Silikon protezler farklı noktalardan göğüse yerleştirilebilir: meme altı çizgisi, koltuk altı olabilir.

Piyasada göğüs büyütme operasyonu yapan birçok hastane mevcut. Ancak; unutulmamalıdır ki kullanılan silikon protezin malzemesi çok önemlidir ve hastanın sağlığını yanlış bir madde kullanımı tehdit edebilir. Bu sebeple; güvenilir olmayan tedavi noktalarından mutlaka uzak durulmalıdır.

 

Göğüs (Meme) Dikleştirme

Göğüsler; hem yaşın hem hamileliğin hem de yanlış sütyen kullanımı gibi sebeplerle sarkma gösterebilirler. Meme ucu aşağıya sarkmakla birlikte memenin boyu da aşağıya doğru uzar. Estetik açıdan güzel bir görünümü olmayan bu sarkmalar, kadınlarda mutsuzluklara sebep olmakta.

Göğüs dikleştirme operasyonları ile kadın hastaların sahip olmak istedikleri görünüm belirlenir. Göğüste sarkmanın yanında boyut küçüklüğü varsa protez silikon ile hem göğüs büyütme hem de göğüs dikleştirme işlemi birlikte yapılır.

Meme Kanseri Sonrası Göğüs Estetiği

Meme kanserinde erken teşhis çok önemlidir. Zamanında fark edilen hastalık, göğüs kaybına neden olmadan tedavi edilebilir. Ancak; hastalığın ilerleyen evrelerinde ise tek çözüm hastanın göğsünü almaktır. Göğsü alınan hastalarda tedavi ve iyileşme sonrasında hastanın moralini yüksek tutmak oldukça önemlidir. Göğüs estetiği ile kanser sonrası yeniden bir estetik göğüs tasarımı yapılabilir.

Göğüs (meme) estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Hasta Fotoğrafları

gogus-meme-estetigi-breast-aesthetichs
gogus-meme-estetigi-breast-aesthetichs
gogus-meme-estetigi-breast-aesthetichs

İletişim Formu