Gülüş Tasarımı

gulus-tasarimi-hollywood-smile

Kişinin karakteristik özelliklerinin bir yansıması olan gülüş şekli, kişinin bireysel iletişiminde oldukça önemlidir. Ağız ve çene uyumu, dişlerinin görünümü gülüşü belirleyen en önemli fiziksel faktörlerdir. Kişinin kendisinde olmasını istediği o harika gülüşe ulaşması, birebir yapılan bir planlama ve tasarım ile gerçekleştirilir.

Gülüş tasarımında dikkat edilen kriterler; dişlerin boyutları, dizilimi ve düzgünlük/yamukluk durumu, dudakların genişliği, dişlerin rengi, burun yapısı, gülüş sırasında ağzın aldığı form ve uyumluluk durumu olarak sıralayabiliriz.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı kişiye özeldir. Öncelikle hastanın hayalindeki gülüş şekli belirlenir, memnun olmadığı noktalar dinlenir ve değerlendirilir. Dijital ortamda diş boylarının eşitlenmesi, renklerinin belirlenmesi işlemleri yapılır.

Eğer gülüş tasarımını etkileyecek ve öncelikli olan bir takım ortodontik ve cerrahi diş tedavileri saptanırsa öncesinde bu tedavilerin tamamlanması önemlidir. Aksi halde planlanan tedaviler yapılamayabilir.

Unutulmamalıdır ki estetik, hastanın diş sağlığından sonra gelir.

 

Dijital ortamda hasta ile birebir bir tasarım belirlendikten sonra tedavi aşamasına geçilir. Doğru bir gülüş tasarımı sonrasında şunlar gerçekleşir:

  • Diş renginde düzelmeler
  • Diş etlerinin iyileşmesi
  • Diş diziliminin iyileşmesi ve şekil bozukluklarının giderilmesi
  • Kişinin estetik bir gülüşe kavuşması

Gülüş tasarımı tedavisi sırasında hastanın beklentisini karşılamayan veya tedavi sürecinde farklı bir uygulamaya karar verilmesi durumlarında değişiklikler uygulanabilmektedir.

Estetik Gülüş Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Kişinin sahip olmak istediği estetik gülüş için belirli ve net bir tedavi süresi yoktur. Her hasta için ihtiyaçlar çıkarılır ve yapılacak işlemlere göre aslında tedavi süresi kendiliğinden belirlenmiş olur.

Bazı hastalarda tek seansta hastanın ihtiyacı olan gülüş tasarımı belirlenip uygulanırken bazı hastalarda da birkaç seansa yayılabilmekte. Örneğin; bazen hastanın estetik bir gülüş için ihtiyacı olan tek şey diş beyazlatma olabiliyor.

Doğru Gülüş Nasıl Olmalıdır?

Kişinin ağız ve çene yapısının uyumlu olması gerekir. Güldüğü zaman dişlerin eşit boyda, düzgün bir dizilimde doğru ve eşit beyazlıkta olmalıdır. En önemlisi ise kişi gülüşünden memnun olmalı, samimi durmalıdır. Gülüş sırasında ise diş ve diş etleri belirli oranlarda görünmelidir.

Gülüş Tasarımı Fiyatları

Kişinin hem estetiksel açıdan hem de kendini mutlu hissedeceği gülüşe ulaşacağı değerlendirildiğinde, doğru fiyatlandırmaların yapılacağı değerlendirilecektir. Doğru gülüş tasarımı için bahsettiğimiz gibi hastanın beklentileri ve en sağlıklı tasarım belirlendiği zaman gerçek bir fiyat ortaya çıkmış olur. İhtiyaca göre tek seanslık basit uygulamalar olabileceği gibi bir kaç seansa yayılan büyük ihtiyaçlar da buna dahil olabilir.

Gülüş tasarımı hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Hasta Fotoğrafları

gulus-tasarimi-hollywood-smile
gulus-tasarimi-hollywood-smile
gulus-tasarimi-hollywood-smile

İletişim Formu