Lamine Veneer

lamine-veneer-laminate-veneer

Zaman içerisinde veya genetik olarak dişlerde bir takım bozukluklar görülmektedir. Lekelenme, aşınma, kırılma, şekil bozuklukları (çarpıklık) gibi birçok sebep ile dişler; Lamine Veneer yöntemi ile sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşturulabilir. Lamine Veneer diş yapısı ile oldukça benzerlik gösterir ve estetik olarak dişlere düzgün bir görünüm sağlar, kişi güvenle gülümseyebilir.

Lamine Veneer Nedir?

Kompozit veya porselen ile uygulanan Lamine Veneer yöntemi, diş yüzeyine ince bir tabaka yapıştırılarak uygulanan estetik ve hızlı bir yöntemdir. Genellikle; yaprak porselen, yaprak diş kaplama, porselen lamine gibi farklı isimlerle de bilinmektedir.

Lamine Veneer; lekelenmeye karşı dayanıklıdır, renk ve ışık geçirgenliği bakımından diş yapısına benzer. Tüm bu özellikleriyle kişiyi eski görüntüsüne nazaran bambaşka bir görünüme kavuşturarak özgüven yenileten bir tedavidir.

Lamine Vener Diş Tedavisi Türleri

Lamine Veneer; kompozit veya porselen olarak yapılmaktadır. Kompozit Lamine Veneer; ilk tedavi sırasında muayene odası ortamında diş hekimi tarafından yapılabilir. Renk uyumluluğu porselene göre daha düşüktür ve estetik özelliği daha güçsüzdür. Ancak; Porselen Lamine Veneer ilk tedavi sırasında ölçüsü alınıp laboratuvar ortamında yapılır ve daha sonra hastaya implemente edilir. Kompozit Lamine Veneer tedavisi, Porselen Lamine Veneer tedavisine göre daha uygun maliyetlidir.

Kimler Lamine Veneer Yönteminden Faydalanabilir?

Dişlerinde sigara, ilaç, içecekler, vb sebebiyle zaman içerisinde renk değişimi veya lekelenme yaşayan kişiler; yapısal olarak dişlerinde şekil bozukluğu olan kişiler; ayrık dişlere sahip olan kişiler, daha önce dolgu yaptırmış ancak rengi bozulmuş ve daha farklı sebepler ile bir takım estetik sorunları yaşayan kişiler için Lamine Veneer diş tedavisi yöntemi ideal bir yöntemdir.

Bu yöntem ile ağız estetik yapısı dikkate alınarak bütünlüğü korunur, uygun boyut ve renklerde uygulanır.

 

Lamine Veneer Diş Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle; dişlerinizin nasıl olmasına karar vereceğiniz aşamadır.

  1. İlk olarak dişler temizlenir ve dış kısmı aşındırılır. Aşındırma sırasında hastaya lokal anestezi uygulanır. Genel olarak ise ağrısız ve acısız bir tedavi süreci yaşanır.
  2. Ardından dişlerin ölçüsü alınır ve laboratuvar ortamında lamine kaplamalar üretilir.
  3. Hastaya bir sonraki seansta yapıştırma yöntemi ile lamine veneer uygulaması yapılır ve gerekli düzeltmeler sağlanır.

Bu yapıştırıcı; lamine kaplamaları yapıştırmada oldukça kuvvetlidir ve ilerleyen dönemde herhangi bir sorun yaşatmazlar. Tedavi sonrasında ise birkaç gün dişlerde hassasiyet görülebilir, ancak sonrasında güvenli bir şekilde her istediğinizi yiyebilir, içebilirsiniz.

Lamine Veneer Kaç Yıl Kullanılır?

Porselen Lamine Veneer tedavisi uygulanan dişler; uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Kesin olarak bir süre vermenin çok doğru olmamasıyla birlikte dişlerin ömrünü uzatmak için günlük bakımlarının yerine getirilmesi, sert ve kabuklu yiyeceklerin dişlerle kırılmaması önemlidir.

Lamine veneer hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Hasta Fotoğrafları

lamine-veneer-laminate-veneer
lamine-veneer-laminate-veneer
lamine-veneer-laminate-veneer

İletişim Formu