Medikal Estetik Uygulamaları (Ameliyatsız Çözümler)

medikal-estetik-uygulamaları

Medikal estetik; kişinin yaşlanmasını yavaşlatma, mevcut halini koruma ve belirli bölgelerde şekillendirici müdahaleler olarak tanımlayabiliriz. Plastik cerrahiden farklı olarak ise medikal estetikte herhangi bir kesme işlemi yapılmadan uygulamaların gerçekleştirilmesidir. Medikal estetik ise genellikle botoks, dolgu uygulamaları, leke tedavileri, cilt bakımları, tüyler için yapılan lazer uygulamaları şeklinde bilinir. Medikal estetik uygulamaları genellikle tek seans olarak uygulanan yöntemlerdir.

Medikal Estetik Çeşitleri

Medikal estetik türleri günümüz yeni teknolojileri ile birlikte aslında oldukça çeşitlendi ve geliştirildi. Tüm uygulama yöntemleri de her geçen gün kendi içerisinde çeşitlenmekte. Medikal estetik uygulamaları genellikle deri altına gerçekleştirilen enjeksiyonlardır.

Dolgu Uygulaması

Yaşlanan, çöken, kırışan, sarkan deri altına cildi düzeltmek ve kişinin daha genç görünmesini sağlamak amacıyla yapılan dolgu enjeksiyonlarıdır. Kollajen ve ihtiyaç duyulan diğer maddeler kişiye enjekte edilir. Dolgu uygulaması ile deri altı doldurulur, böylece; kişiler daha dinç bir görünüme sahip olur. Dolgu uygulaması, mimiklerde, alın, göz ve burun çevresinde ve boyun bölgesinde uygulanmaktadır. Dolgu uygulamaları geçicidir.

Botoks

En çok bilinen medikal estetik uygulamalarından olan botoks, mimiklere, boyun çizgisine uygulanır. Botoksun özelliği; ilgili maddenin doğrudan kaslara enjekte edilmesi ve böylece sinir hareketlerinin kaslara iletilmesi engellenir. Bu da yüzdeki mimiklerin oluşturduğu çizgilerin azalmasını sağlayarak estetik bir görüntü oluşmasını sağlar.

PRP (Platelet Rich Plasma) Tedavisi

Kişinin kendi kanı alınarak bir takım işlemler sonrasında tekrar kişiye enjekte edilmesi uygulamasıdır. PRP sadece yüzde değil vücudun farklı bölgelerinde de uygulanmaktadır; yüz, saç derisi, boyun bölgesi, dizler ve dirsekler gibi.

Peeling

Peeling; deride sarkmalar, gözenek oluşumu, cilt lekelenmeleri ve cildin canlandırılması gibi sebeplerle uygulanan bir yöntem. Karbon peeling, ışık peeling ve kimyasal peeling olmak üzere farklı uygulama yöntemleri mevcut. Burada temel amaç; ciltte görülen güneşin zararlı uv ışınları sebebiyle oluşan lekelenmelerin ve prüzlerin giderilerek sağlıklı ve canlı bir cilt hale gelmesini sağlamaktır. Bazı peeling yöntemlerinde cilt soyma estetiği olarak da adlandırılmaktadır.

Mezoterapi

Mezoterapi; tedaviye ihtiyacı olan deri bölgesinin yakınına enjekte edilerek hızlı çözüm alma esasına dayanır. Günümüzde hem deri hem hem saç derisinde uygulanmaktadır. Mikroenjeksiyon ile derinin alt tabakasına gerekli maddeler verilerek bölge uyarılır. Mezoterapi yöntemi; hem kadınlarda hem erkeklerde rahatlıkla uygulanmaktadır.

Lipoliz

Lipoliz, vücutta belirli bir bölgede birikme gösteren yağların ameliyatsız şekilde yok edilmesidir; soğuk lipoliz olarak da bilinir. Yağlanmaya bağlı şekil bozuklukları tedavisi için lipoliz; göz altında, gıdı bölgesinde, bel, karın, bacak ve basen, kol ve sırt bölgelerinde çoğunlukla uygulanır. Yağ hücrelerinin önce dondurulması, sonra parçalanarak dağıtılması şeklinde gerçekleştirilen uygulamada başarı oranı oldukça yüksektir. Lipoliz uygulamasının sonuçları kalıcıdır ve kişinin vücudunda sarkma meydana gelmez. Ayrıca; tedavinin sonuçlarının tam alınması kişiden kişiye değişmekle birlikte 4-6 ay aralığında sürmektedir.

Medikal Estetik Fiyatları

Medikal estetik uygulamaları, hem çok çeşitli hem de uygulama yöntemleri kişiye özel farklılıklar gösterdiği için fiyatlar da kişiden kişiye değişmektedir. Hem güncel medikal estetik fiyatlarını öğrenmek hem uygulamalarımız hakkında bilgi almak hem de merak ettiklerinizi sormak için iletişim formu aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hasta Fotoğrafları

medikal-estetik-uygulamaları-3
medikal-estetik-uygulamaları-2
medikal-estetik-uygulamaları-1

İletişim Formu