Sakal Ekimi

sakal-ekimi-beard-transplantation

Sakal ekimi yaygın olarak bilinmekle birlikte birçok kişinin tercih ettiği bir estetik tedavi yöntemidir. Erkeklerde sakalların seyrek olduğu, kişinin estetik görünümü açısından mutlu olmadığı noktalarda sakal ekimi kolay ve hızlı bir yöntem olarak uygulanıyor.

Uygulama yöntemi açısından ise aynı saç ekiminde olduğu gibi donör bölgeden kıl kökleri alınır ve yüzde belirlenen sakal ekim bölgesine ekilir.

 

Sakal ekimi; yüzde yanaklarda, çenede, bıyıklarda ve favori bölgesinde uygulanabilir. Yüze ekilecek kıl kökleri, estetik açıdan uyumlu olması için aynı yüzdeki gibi incelik, kalınlık ve sıklığa uygun olmalıdır. Buna göre kıl köklerinin nereden alınacağı belirlenir.

Kimler Sakal Ekimi Yaptırabilir?

Seyrek sakal olması ve sakal görünümünü sıklaştırma isteği, sakal bölgesinde bir yara, vb izlerin olması ve bu izlerin kapatılması isteği, yaşından küçük görünenlerin olduğu yaşta görünme isteği veya şekilsiz sakal çıkmasının düzeltilmesi isteği üzerine sakal ekimi yapılabilir.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ekimi, saç ekiminde kullanılan bir teknik olan FUE yöntemi ile yapılmaktadır. Lokal anestezi ile yapılan operasyonda kıl kökleri, genellikle ense bölgesinden alınır. Üst yanak bölümündeki kıl köklerinden de alınan uygulamalar mevcuttur. Yüzde açılan kanallara kıl kökleri tek tek yerleştirilir. Ekim sırasında, sakalın doğal bir görünümü için kıl köklerinin yönü dikkate alınır.

Sakal ekimi sırasında lokal anestezi sebebiyle acı ve ağrı duyulmadığı gibi sonrasında da herhangi bir ağrı ve acı yaşanmaz. Ekim sırasında herhangi bir kesme ve dikiş işlemi yapılmadığı için iyileşme süreci de kolaydır. Sakal ekiminde hastanede yatmadan aynı gün eve gidilmektedir.

Sakal Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilir?

Sakal ekimi sonrasında küçük kabuklanmalar halinde yaralar olur. Bunun sebebi FUE tekniği ile deride kanal açma sırasında meydana gelen kanamadır. Bu yaralanmalar yaklaşık 2 hafta içerisinde geçeceği için yüz darbelere karşı korunmalı, yorucu aktivitelerden ve egzersizlerden uzak durulmalıdır.

Sakal ekimi yapılan bölgeyi kuru tutmak önemlidir. İlk ne zaman su ile temas edebileceğini doktorunuz söyleyecektir. İlk 2 hafta küçük kabuklu yaralanmalar iyileşir.

İlk bir ay içerisinde kıl dökülmeleri gözlemlenir ve sonrasında kalıcı kökler uzamaya başlar. Sakal köklerinin tutması için doktorunuzun önerdiği zamanda tıraş olmalısınız; bu süre ise genellikle 1 ay sonrası olmaktadır.

Sakalın nihai doğal görünümüne kavuşması ve tam iyileşme, kişiden kişiye değişmekle birlikte 6 ay – 18 ay aralığında gerçekleşmektedir. Saç ekimi sonrasında ise yüzde herhangi bir iz kalmaz.

Sakal Ekimi Fiyatları

Sakal ekimi fiyatları, ekilecek kıl köklerinin sayısı ile belirlenir. Bu da kişiden kişiye göre değişen bir sakal ekimi fiyatı ortaya çıkarır.

Sakal ekimi hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Hasta Fotoğrafları

sakal-ekimi-beard-transplantation
sakal-ekimi-beard-transplantation
sakal-ekimi-beard-transplantation

İletişim Formu