Yüz Germe Operasyonu

yuz-germe-face-lifting

Yüz germe operasyonu; kişinin yüz, boyun, çene altı (gıdı) bölgelerinde meydana gelen deri sarkmalarını gerdirme, ve yağlanmaları toparlama tedavisidir. Bu operasyon ile yüz bölgesinde canlanma, gerginlik ve dolgun bir görünüm, ince kırışıklıkların giderilmesi ve kişinin daha genç görünmesi hedeflenmektedir.

Yüz germe operasyonu kişinin yaşlanmaasını durdurmaz, yüzün hatlarını değiştirmez; yalnızca kişinin cildinin daha gergin ve daha genç görünmesini sağlar.

Kimler yüz germe ameliyatı yaptırmalı dersek genel olarak 45 – 50’li yaşlar ideal zamanlardır. Ancak; muayene ile kişinin cilt yapısına en uygun zaman belirlenecektir. Yüz germe ameliyatı; cerrahi bir işlem olduğu için daha basit yöntemler ile ciltte istenilen dirilik elde edilemeyeceği durumlarda tercih edilir.

Yüz germe işleminin ne boyutlarda olacağı, hastanın kişisel ve cilt özelliklerine göre değişmektedir. Kişinin yaşı, yüz yapısı, cinsiyeti, mevcut hastalıkları gibi özellikler ile belirlenir. Genel olarak diğer estetik operasyonlarında olduğu gibi yüz germe operasyonunda da sigara içilmemesi gerekmektedir. Hastalardan; operasyondan yaklaşık 2 hafta öncesinden sigarayı bırakmaları istenir. Zira sigara, yaraların kapanmasında geciktirici rol oynar.

Yüz Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Öncelikle yüz germe operasyonunda genel anestezi uygulanmaktadır. Yüzde; deri altında yağ ve kas dokusunu oluşturan yapı gerginleştirilir. Burada gerginleştirilen deri değildir. Eğer deride bir sarkma, fazlalık meydana geliyorsa bu deri alınır.

Yüz germe ameliyatında tüm müdahaleler; kulak arkası bölgeden yapılır, yüz üzerinde doğrudan bir müdahale yoktur. Ameliyat sonrası müdahale edilen noktalarda kesik izi olacaktır. Ancak; saçlar genel olarak bu izleri kapatmaktadır.

Daha küçük seviyede yapılan yüz germe operasyonlarında endoskopik yüz germe yöntemi tercih edilir. Büyük çaplı yüz germe ameliyatlarına göre kulak önünden veya saç derisi altından daha küçük kesikler ile deri altı dokular gerdirilir.

Çene bölgesi ve yüzdeki sarkmaların az olduğu kişilerde yoğunlukla tercih edilir. Bazı hastalarda da her iki yöntem birlikte kullanılabilir. Örneğin; alın, boyun ve çene bölgelerinde farklı yağlanmalar ve sarkmalar varsa tercih edilebilir.

Yüz Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürede İyileşir?

Yüz germe ameliyatı sonrasında dikişler genellikle 1 hafta sonrasında alınır. Yüzde şişlikler ve morluklar oluşabilir. Ancak; bu oldukça normal bir durumdur ve geçicidir.

İyileşme süreci; genel olarak ilk şişliklerin inmesi ve morlukların azalması ortalamada bir hafta sürer. Şişliklerin tamamen inmesi ve yüzün normal bir görünüme kavuşması ise 3-4 haftayı bulabilmektedir. Buz uygulaması ise şişliklerin inmesinde ve iyileşmenin hızlanmasında yardımcı olur.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hastaların ilk birkaç gün suyla temas etmemesi gerektiğinden duş almamalıdır. Erkeklerde sakal tıraşı ve kadınlarda makyaj en az 2 hafta sonrasında yapılmalıdır. Tam anlamıyla iyileşme görülene kadar ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır, bu 1 ayı bulabilir.

Tuzlu gıdalar, vücutta ödem yapabileceğinden uzak durulmalıdır. Yüze alınabilecek darbelerden mutlak suretle kaçınılmalıdır. Ameliyat sonrası yoğun güneş ışığına maruz kalınmamalıdır ve günlük yaşamda güneş kremi kullanma alışkanlığı edinilmelidir.

Cilt, ameliyat süreci boyunca deforme olacaktır. Dikişler alındıktan bir hafta sonra cildinize nemlendirici kremler ile bakım yapmaya başlayabilirsiniz.

Yüz Germe Operasyonu Fiyatları

Yüz germe operasyonu fiyatları, diğer estetik yöntemlerinde olduğu gibi kişinin ihtiyacına göre belirlenmektedir. Hastaya müdahalenin boyutu, kaç bölgede germe işlemi yapılacağı, germe işleminin yanında yağ alma işleminin yapılıp yapılmayacağı gibi kriterler; yüz germe ameliyatının fiyatlarının belirlenmesinde önemlidir.

Yüz germe operasyonu hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Hasta Fotoğrafları

yuz-germe-face-lifting
yuz-germe-face-lifting
yuz-germe-face-lifting

İletişim Formu